MOLIENDO CHRISTMAS BLENDMOLIENDO
MOLIENDO CHRISTMAS BLENDMOLIENDO

MOLIENDO CHRISTMAS BLEND (700.10.0008)

Marka : MOLIENDO
Fiyat : ₺96,13(KDV Dahil)
Barkod : 8682190852564
₺16,94 'den başlayan taksitlerle

Adet

Artır Azalt

Ürün Özellikleri:

Notaları: Çikolata, karamel, tarçın, karanfil ve baharatlar

Aroma (Koku): Çikolata, tropik meyveler, tarçın, karanfil ve baharatlar

İçim: Çikolata tadına baskın tarçın ve karanfil tatlarının eşlik ettiği baharatların finish’le berber hissedildiği yudum

Kış aylarını sevmek de pek kolay değildir herkes için. Ama bazı hoş bahaneler yaratmak gerek böyle durumlarda. Kardan adam, kar topu, kayak, kış tatili, sömestr ve bir fincan kahve hem çok güzeldir hem de kışı sevmek için güzel birer bahanedir. Şöyle pencere kenarındaki masada veya bir berjerde hoş bir sohbet, ya da elinizde kitap ne de güzel gelir. Dışarıda kar lapa lapa yağarken, yağmur çamur fırtına varken, kahvenizden aldığınız bir yudum, arkadaşınızla edilecek iki kelam laf, üç beş satır diye başlanıp kendinizi içinde bulduğunuz romanlar, içeri kapanmanın aslında kendine zaman ayırmak olduğunu hatırlatır insana.

Detaylı Bilgi

Latin Amerika çekirdekleri genellikle Bourbon mutasyonlarından oluşuyor. Bu bölgenin ekolojik yapısı ve iklimiyle birleşince çikolata tatlarının oldukça fazla hissedildiği bir tadım çetelesi çıkıyor karşımıza. Kahvenin etrafında yetişen bitkilerin de notalarını alma özelliğine sahip olan bir bitki olduğunu ve Latin Amerika’nın aynı zamanda kakao yetiştiriciliğinde de önde oluğunu bildiğimizde bu durum çok da sıra dışı değil aslında. Ancak her bir Latin Amerika ülkesinin kendi tarım yöntemleri, iklimi, ekolojik yapısı ve çevresel şartları ile bu çikolata lezzetinin yüzlerce farklı tatla bileşkesine dair lezzetler görmek mümkün.

Bu harmanda kullandığımız Latin Amerika kahvelerini temelinde çikolata, karamel olan ve baharat tatları içeren çekirdeklerden oluşturduk. Sert yoğun bir kahveden çok, bir nevi kış kahvesi gibi baharat tarçın ve karanfil tatlarının olduğu içinizi ısıtacak ve akılda kalacak kadar ayrışacak bir tat hedefledik.

Filtre ve French Press için hazırladığımız bu harmanın doğru öğütülmesi demleme kalitesi açısından oldukça önemli bu nedenle biz öğüterek gönderiyoruz. Demleme notlarımıza dikkat ederek demleme yaparsanız maksimum keyfi alacağınıza inanıyoruz.

Çerez Kullanımı