MOLIENDO COLOMBIA SUPREMO MEDELLIN 1000GR
MOLIENDO COLOMBIA SUPREMO MEDELLIN 1000GRMOLIENDO
MOLIENDO COLOMBIA SUPREMO MEDELLIN 1000GRMOLIENDO

MOLIENDO COLOMBIA SUPREMO MEDELLIN 1000GR (700.10.0009)

Marka : MOLIENDO
Fiyat : ₺195,57(KDV Dahil)
Barkod : 8682190854476
₺34,45 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Özellikler

Çekirdek Tipi: Arabica (Caturra, Colombia, Castillo)

Tadım Notları: Tatlı Çikolata, Fındık

Aroma (Koku): Çikolata

Gövde: Orta-Yüksek

Yetiştiği İrtifa: 1200-1500 m

Hasat Dönemi: Aralık-Ocak

İşleme süreci: Yıkanmış, mekanik kurutulmuş

Asidite: Düşük

İçim: Yumuşak ve ipeksi içimi, dikkat çeken kokusu, şekerimsi çikolata tadı ve dolgun bir finish ile Kolombia Bucamaranga bölgesine ait dikkat çeken bir kahve. 

Kolombiya Brezilya ve Vietnam’dan sonra en fazla kahve ihraç eden ülke. Hatta sadece arabica ihracatlarını karşılaştıracak olursak en büyük ikinci arabica türü kahve üreticisi diyebiliriz. Kolombiya kahvesi isimlendirmelerinde genellikle excelso veya supremo diye takılar görürsünüz. Excelso daha küçük taneler, supremo ise daha iri kahve taneleri için kullanılan isimlendirmedir.

Bucamaranga kenti Colombiyanın kuzeyinde yer alan, en düşük işsizlik oranına sahip gelişmiş bir bölge. 9'uncu kuzey paralel kuzey boyunca Panama, Kosta Rika, Hindistan ve Etiyopya'da kahve yetiştiren bölgelerle aynı enlem aralığında yer alıyor. Kahve üreticiliği deniz seviyesine göre 1200m yükseklikten itibaren başlıyor ve 1500 metrelere kadar ulaşıyor.

Kahve gölgeyi seven bir bitki olduğu için yamaçların gölgelik alanları dikim için daha çok tercih ediliyor. Gölge, bölgedeki nominal sıcaklığın altında bir ortam oluşturarak, kahve ağaçlarının daha yavaş ve bünyesindeki tatlı notaları açığa çıkaracak şekilde yetişmesine imkân veriyor.

Bölgedeki büyük bir iki üreticinin dışındaki çiftliklerin kendi işleme tesisleri yok. Bu nedenle burada toplanan kahve kirazları aile bireyleri tarafında bölgedeki işleme istasyonuna getirilip burada fermente ediliyor, posasından yıkama yöntemi ile ayrılan ürünler kurutulduktan sonra ihracat için hazır hale geliyor.

Çerez Kullanımı