BIALETTI 4952 SİYAH MOKA EXPRESS KAHVE MAKİNESİ (248.01.0004)

Marka : BIALETTI
Fiyat : ₺649,00(KDV Dahil)
Barkod : 8006363018401
₺114,33 'den başlayan taksitlerle
Adet :

Bialetti Moka Express 3 cup

Bialetti Moka, 1950'lerin başından günümüze kadar 200 milyondan fazla kahve makinesi üretti. Özellikle, Moka Express ikonik hale geldi ve milyonlarca tüketicinin İtalyan kahvesinin tadını çıkarmasına izin verdi. Moka, birkaç dakika içinde zengin, otantik bir espresso üretir.  Kahvenizin aromasını arttırmak için ısının mükemmel bir şekilde dağılmasını sağlayan sekiz taraflı Alüminyum haznesi bulunmaktadır.

adımlar

Su ekle

Alt bölmeyi vananın hemen altına gelecek seviyede  soğuk suyla doldurun.

Kahve ekle

Huniyi yerleştirin ve öğütülmüş espresso ile doldurun.Huninin kenarındaki kahve tozlarını temizleyin. Huni üst kısmını sıkıca tabana daire hareketi ile sabitleyin. 

Isı

Tencerenin dibine sığacak brülör boyutunu seçin. Gazlı ocak için, alevin kabın tabanından daha büyük olmadığından emin olun. Alev kabın yanlarına gelmemelidir. Su kaynayana ve kahve orta direğin dışarı çıkmaya başlayana kadar ısıtın. Bu işlem sırasında kaynama ile  bir ses oluşacaktır.

Keyfini çıkarın

Haznenin üstü kahve ile dolduğunda ocaktan alın. Kahveyi dökmeden önce, en iyi lezzet için tüm farklı kahve aroma tabakalarını eşitlemek için küçük bir kaşıkla karıştırın.

 


İpuçları

Moka kullanımı için, espressodan biraz daha kaba, öğütülmüş kahve kullanın.

Yanmış bir tada sahip kahve üretirse, ısı çok yüksek olabilir. Bir sonraki denemenizde ısıyı düşürün.Doğru lezzet için denemekten vageçmeyin.

En iyi tatma sonuçları için her zaman filtrelenmiş su kullanın.

Temizlik

·         Sıcak su ile elde yıkayın

·         Havlu yada bez ile iyice kurulayın

·         Tüm parçalar tamamen kuruyana kadar tekrar takmayın

·         bulaşık makinesi KULLANMAYIN.

·         Mokayu temizlemek için aşındırıcı ürünler kullanmayın.

için dünyanın önde gelen markalarından biri haline geldi. Gelişmiş teknolojimiz ve özgün tasarımımız, kullanımı basit ve güzel bir şekilde tasarlanmış çözümler oluşturmak için bir araya getirilmiştir. Bugün, Bialetti ürün ailesi büyüdü. Piyasaya birçok stil ve renk getiriyoruz.

Çerez Kullanımı