MOLIENDO ESPRESSO RAVELLO 1000GRMOLIENDO
MOLIENDO ESPRESSO RAVELLO 1000GRMOLIENDO
MOLIENDO ESPRESSO RAVELLO 1000GRMOLIENDO
MOLIENDO ESPRESSO RAVELLO 1000GRMOLIENDO

MOLIENDO ESPRESSO RAVELLO 1000GR (700.10.0015)

Marka : MOLIENDO
Fiyat : ₺291,92(KDV Dahil)
Barkod : 8682190854124
₺51,43 'den başlayan taksitlerle
2. ürün 50 yeni nisan badge

Adet

Artır Azalt

Özellikler

İçim: İlk anda Etiyopya çekirdeklerinin etkisi ile yumuşak hissedilen bu blend, Honduras çekirdeklerinin gövde ve şarapsı asiditesi ile dengeleniyor. Temiz bir finish ile boğazda iz bırakmayan ama damakta bıraktığı izle ikinci yuduma davet eden bir içime sahip.

Kahvede Blending yani Harmanlama oldukça hassas konulardan biri. Maalesef birçok işletme tarafından sadece maliyet odaklı kullanılan bu yöntem, lezzeti ikinci plana ötelenerek oluşturulan kahveler ile sektörde de yanlış algıların oluşmasını beraberinde getirmiştir. Tadım ve damakta tat genişliği oluşturmak için single origin ve nitelikli kahveler en doğru yöntemdir.

 

Zamanla damak lezzeti geliştikten sonra bazı kahvelerde farklı ve güzel lezzetlerin ya aşırı fazla olması ya da tam öne çıkamaması hissedilmeye başlar. Bu lezzetleri daha öne çıkarmak ve/veya eğer fazlaysa uyumlu diğer bir lezzetle baskılamak ihtiyacı ortaya çıkar. Bunu başarılı bir şekilde oluşturup ticari bir hale getirmek de hem lezzet yetkinliği hem de envanter genişliği gerektirir.

 

Bu kahveyi oluştururken İtalya’nın muhteşem kasabalarından biri olan Ravello’dan ilham aldık. Dağ ve denizin bir arada olduğu büyüleyici bir doğaya sahip, denizden başlayıp bulutlara kadar yükselen bir kasaba. Aynı bu blendimizde olduğu gibi birbirinden uzak görünen parçaların bir araya geldiğinde oluşturduğu sıra dışı bir güzellik. Ravello Blend’de de birbirinden uzak görünen tadım notalarını bir araya getirip lezzetli bir denge oluşturduk ve bunu %100 Arabica çekirdekleri ile yaptık. Kim bilir belki size İtalya’da tattığınız bir espresso’yu da anımsatabilir.  

Çerez Kullanımı